خدمات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده

خدمات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده

خدمات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده

 • پلمپ دفاتر
 • تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی
 • تشکیل پرونده مالیات بر ارزش افزوده
 • تنظیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده
 • تنظیم گزارش فصلی
 • تنظیم اظهار نامه عملکرد
 • تحریر دفاتر  

با توجه به تغییرات اساسی در برخی از ماده های قانون مالیات های مستقیم و حساسیت های به وجود آمده ، استقرار یک نظام مالیاتی منظم و اصولی در چهارچوب قانون در هر شرکتی یکی از نگرانی های کارفرمایان شده تا دچار عواقبی همچون جریمه های سنگین مالیاتی نشوند . زیرا که این جریمه ها و اشتباهات ناشی از نداشتن اطلاعات از قانون مالیات های مستقیم چهره مشکوکی از شرکت را برای سالهای مالی بعد در نظر ممیزهای مالیاتی ترسیم میکند .  به همین خاطر همه شرکت ها به اشخاصی متخصص در این حوزه نیاز دارند که همواره با قوانین جدید به روز و آشنا باشند شرکت ستایش تراز آسیا با در اختیار داشتن متخصصین در این حوزه توانایی انجام این امر را داردکه در ادامه به برخی از خدمات مالیاتی موسسه ستایش تراز آسیا می پردازیم.

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد :
یکی از مهمترین اتفاقات مالی و مالیاتی هر شرکت در هر دوره مالی تنظیم و ارسال اظهارنامه عملکرد به سازمان امور مالیاتی می باشد . همه مودیان و مشمولان این قانون می بایست در مدت زمان مشخصی در سال این اظهارنامه را تهیه و در سامانه سازمان امور مالیاتی بارگزاری کنند.
همانطور که مستحضر هستید قبل از تهیه این اظهارنامه حتما می بایست یک سری عملیات تخصصی برای جمع آوری اطلاعات صورت بگیرد و مدارک و مستنداتی در راستای قانون و مقررات جمع آوری شود.
متاسفانه بعضا به دلیل ندانستن یک سری از قوانین مهم و کاربردی قانون مالیات های مستقیم دچار اشتباه و نواقصی می شوند که عواقبی همانند جریمه های سنگین مالیاتی را در پی خواهد داشت.
موسسه  ستایش تراز آسیا  با استفاده از دانش فنی و مدیران با تجربه خود تمامی این مراحل را میتوانند برای شما مودیان عزیز سهولت بخشیده و به سادگی هرچه تمام تر انجام دهد تا بتوانند یکی از مهمترین دغدغه های کارفرمایان را از بین ببرد.

تحریر دفاتر قانونی:
تحریر دفاتر قانونی هر شرکت می بایست به طور حتم از قوانین و مقررات خاصی پیروی کند و شرایطی که قانونگذار وضع کرده را دارا باشد تا به اصطلاح مودیان دچار دردسر رد دفاتر نشوند تا از جریمه های سنگین مالیاتی در امان باشند.
به همین منظور مودیان باید در نظر داشته باشند که واحد مالی در تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد بسیار دقت کند . زیرا که نباید اختلافی بین دفاتر قانونی شرکت و اظهارنامه عملکرد وجود داشته باشد.
موسسه حسابداری ستایش تراز اسیا با تکیه بر دانش فنی و تجربی خود و داشتن نیروهای آموزش دیده می تواند همراه و مشاوره مفیدی در این راستا برای شما مودیان عزیز باشد .

ثبت نام و تهیه اظهارنامه ارزش افزوده :
یکی دیگر از تکالیف قانونی و مهم در هر شرکت و بنگاه اقتصادی تنظیم کردن اظهارنامه ارزش افزوده پس از پایان هر فصل می باشد .  بدین منظور تمامی مودیانی که مشمول این قانون میباشند ( یعنی مصرف کننده کالا و خدمات هستند )  میبایست تمامی مراحل مربوطه را طبق نظام تعیین شده توسط قانونگذار طی کنند تا مشمول جریمه و دیرکرد نشوند .
در این اظهارنامه تمامی اطلاعات مربوط به خرید ها و فروش های انجام شده در هر فصل می باشد که واحد مالی و حسابداران باید با دقت و توجه خاصی این اطلاعات را جمع آوری کنند و پس از تهیه ،  اطلاعات چندین بار چک شود ( از نظر مبلغ  ،  مشمول ارزش افزوده بودن یا معاف از ارزش افزوده بودن ، خرید و فروش های داخلی و خارجی و ….) که کاملا درست و منطبق با واقعیت باشد و نکته مهم اینکه این اظهارنامه می بایست حداکثر تا 15 روز پس از اتمام هر فصل تهیه و ارسال شود و مالیات پرداختی بابت آن هم در همان بازه زمانی پرداخت شود.
شرکت حسابداری ستایش تراز اسیا  از مرحله ثبت نام تا تهیه و تنظیم کردن این اظهارنامه طبق قوانین و مقررات موجود با تکیه بر مدیران با تجربه خود می تواند همراه و مشاوره مفیدی در کنار شما مودی عزیز باشد.

تنظیم و ارسال گزارشات فصلی :
این گزارش حداکثر می بایست تا 45 روز پس از اتمام هر فصل تهیه و ارسال شود تا مودی مشمول جریمه دیرکرد نشود.
حسابداران واحد مالی باید به این نکته توجه داشته باشند که این گزارش ارتباط مستقیمی با اظهارنامه ارزش افزوده دارد و میبایست با آن اظهارنامه همخوانی داشته باشد زیرا که این گزارش خروجی شفاف شده همان اظهارنامه ارزش افزوده می باشد که مشخص می کند از و به چه اشخاصی خرید و فروش و معاملات داشتیم.
موسسه حسابداری ستایش تراز اسیا  در تهیه و تنظیم این گزارش با توجه به ماده و تبصره های موجود در قانون مالیاتی های مستقیم می تواند در این مرحله همراه و مشاوره شما باشد تا از عواقبی همچون جریمه های سنگین در امان باشید.

تنظیم گزارش مالیات بر حقوق پرسنل:
شرکت ها و بنگاه های اقتصادی می بایست ماهانه قبل از پرداخت حقوق پرسنل کسورات قانونی را کسر و لحاظ کرده و آن مبالغ را به حساب سازمان های مربوطه واریز کنند مانند حق بیمه ، مالیات حقوق و …
محاسبات مالیات حقوق هر ساله طبق بخشنامه های دولت دستخوش تغییراتی می شود که حسابدارها می بایست با توجه به این موضوع محاسبات را به درستی انجام دهند و سپس لیست حقوق پرسنل به همراه کسورات در سامانه بارگزاری کنند .
به همین خاطر افراد باید از اخبار تغییرات قانون در خصوص معافیت های درآمدی در ابتدای هر سال مطلع باشند . زیرا ممکن است در یک سال چندین تغییرات اعمال شود که این خود موضوع مهمی بوده و در صورت رعایت نکردن این قوانین شرکت مشمول پرداخت جریمه های مالیاتی نیز می شود.
موسسه حسابداری ستایش تراز اسیا  با استفاده از نیروها و مدیران با تجربه خود می تواند این اخبار به روز را در اختیار شما کارفرما عزیز گذاشته بابت تهیه این گزارشات ماهانه با افتخار به صورت مستمر مشاور و مجری شما باشد.


 

نظرات
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد