خدمات حسابرسی و حسابرسی داخلی

خدمات حسابرسی و حسابرسی داخلی

خدمات حسابرسی و حسابرسی داخلی
حسابرسی داخلی
حسابرسی موضوعی و موردی
مشاوره در تهیه صورت های مالی و حسابرسی شرکت جهت ارائه به سازمان ها ارگان ها و بانک ها

خدمات حسابرسی داخلی :
اگر حسابرسی توسط کارشناسان خود شرکت ها صورت گیرد و هدف از انجام این کار گزارش به مدیران و جلوگیری از هدر رفتن دارایی ها و منابع باشد، به این خدمات، خدمات حسابرسی داخلی می گویند. اطلاعات بدست آمده توسط این نوع حسابرسی به بیرون از شرکت درز پیدا نمی کند و هر سه ماه یک بار انجام می گیرد. حسابرسی داخلی باید کاملا به صورت مستقل انجام شود و از افراد متخصص در این زمینه استفاده شود.

مشاوره حسابرسی صورت های مالی :
تهیه و تنظیم حسابرسی صورت های مالی،  به دلیل اطمینان از کلیه اسناد مربوطه به صورت های مالی مطابق با استاندارد ها می باشد. صورت های مالی شامل:
صورت وجه نقد، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع، انواع تراز نامه است. همچنین اقلام درج شده در صورت های مالی شامل: تایید وجود ، ارزشیابی ، کامل بودن ، نحوه ارائه ، افشا کلیه اهداف حسابرسی می باشد. بیان وضعیت اقتصادی یک موسسه یا شرکت و همچنین بررسی میزان توان و نقدینگی برای پرداخت دستمزد صاحبان و بدهی ها را ترازنامه می گویند. هدف از انجام این نوع از حسابرسی، دادن ارزش و اعتبار به صورت های مالی می باشد. این حسابرسی ها هم به صورت داخلی هم به صورت خارجی انجام می شود.

حسابرسی خارجی:
به منظور ارائه گزارش به هیت مدیره و سهام داران شرکت ها و ارگان های مربوطه ، کارشناسان خارجی که از موسسات خدمات مالی انتخاب می شوند اقدام به حسابرسی خارجی می کنند. در ضمن حسابرسی خارجی به دستور سازمان های نظارتی مربوطه صورت می گیرد.

گزارشات فصلی :
هر سه ماه یک بار شرکت ها موظف هستند گزارشات معاملات فصلی خود را توسط بنگاه های اقتصادی تنظیم کنند و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند. ازکلیه امور مربوط به مدراک مالیاتی و اسناد یک لیست تهیه می شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی اجزایی صورت سود و زیان :
بررسی اجزایی صورت سود و زیان شامل: هزینه های عملیاتی، مالیات بر درآمد، سود یا زیان فعالیت های عادی ، سود یا زیان عملیاتی، هزینه های مالی، هزینه های غیر عملیاتی، سایر درآمد ها، سهم اقلیت می باشد که یک حسابرس خبره تمام این موارد را به طور کامل مورد ارزیابی قرار می دهد و تجزیه و تحلیل می کند.

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد